שאלות ותשובות

החל מאמצע - סוף יולי ועד אמצע - סוף אוקטובר
אבוקדו הוא פרי עונתי. כל זן אבוקדו מבשיל בעונה המתאימה ומגיע לבשלות מלאה. החקלאים חייבים לתת לפרי מספיק זמן כדי להתפתח על העץ עד שהוא מגיע לבשלות. רק במועד ההבשלה, מגיעים המרקם והטעם של הפרי לרמה ולאיזון מושלמים.
כדי למנוע שיווק פרי לא בשל ובלתי ראוי, קבעה מועצת הצמחים למגדלי ומשווקי האבוקדו מועדי קטיף ומדדי הבשלה לפיהם לא יקטפו זני הקיץ ובהם ”גליל“ לפני התאריך שנקבע.
לפיכך אנו ממליצים לציבור לקנות אבוקדו מזן ”גליל‘, עם סמל הדחליל של גליל רק במועדי השיווק לצרכנים. כך תהיו בטוחים שהפרי שהה מספיק זמן על העצים, והגיע לרמת הבשלות המתאימה.
תהיו צרכנים חכמים!
הליים הוא פרי למשפחת ההדרים, קוטרו נע בין שלושה לשישה ס"מ ותנאי הגידול האופטימאליים להתפתחותו הוא אקלים חם או טרופי. הפרי עסיסי במיוחד, ובניגוד ללימון קליפתו דקיקה ובעלת צבע ירוק עז, טעמו מעודן, עשיר בארומה ואינו מכיל גלעינים.
כל התוצרת של גליל מושגחת אפרתי ורבנות ראשית, כאמור מופרשות תרומות ומעשרות כנדרש
זני הנקטרינה הם: ארטיק פרייד וקווין גאינט
קטיף בננה של גליל שוק מקומי מתבצע לאורך כל השנה, כאשר חודשי הקיץ יוני – ספטמבר הם הפחות עמוסים בקטיף. שיווק לכל קהל הלקוחות מתבצע כאשר הבננות נשלחות על בסיס יומי כמו לחם ללא אפשרות רבה לשמור בקירור
בננה בתהליך ההבשלה אם עברה תהליך של הבחלה מסודר, אזי קודם כול מופיע הצבע הצהוב ואחר כך יש התרככות והעמילן הופך לסוכר כאשר הבננה צהובה כולה מבחוץ אזי היא מוכנה לאכילה. בננה שיש עליה כתמים שחורים היא בשלה לחלוטין ואז טעמה הוא המתוק ביותר.
פירות הקיץ הם – דובדבן, משמש, אפרסק, נקטרינה, שזיף, ליצ'י, מנגו, פפאיה
עונת הליצ'י מיוני ועד אמצע ספטמבר
עונת הקלמנטינה הינה החל מספטמבר ועד מאי
עונת התפוזים מתחילה מספטמבר ועד מאי, למרות שיש תפוזים כל השנה כי ניתן לשמור בקירור מחוץ לעונה. מבוקשים בעיקר ע"י בתי המיץ לסחיטה טרייה.